ZİYAMET’E YENİ ÖZEL EĞİTİM OKULU

6 Şubat’ta yaşanılan deprem felaketi sonrası Bakanlığımız tarafından başlatılan “Bir Okul da Sen Yap” kampanyası çerçevesinde, Halil Falyalı Yardım Vakfı’nın İskele Bölgesine özel eğitim okulu yapılmasına ilişkin protokol imzalandı.

Protokole, Bakan Nazım Çavuşoğlu ile Halil Falyalı Yardım Vakfı Başkanı Özge Taşker Falyalı imza koyarken, Çavuşoğlu’na Bakanlık Müsteşarı Aytunç Şirket ile İlköğretim Dairesi Müdürü Hakkı Başarı eşlik etti.

Protokol kapsamında Halil Falyalı Yardım Vakfı tarafından bir yıllık süre içerisinde Ziyamet’e inşa edilecek tam donanımlı özel eğitim ve iş eğitim okulu, İlköğretim Dairesine teslim edilecek. Protokole imzaların atılması esnasında konuşan Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, “Eğitime yapılan yatırımın, geleceğe yapılan yatırım olduğunu belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, deprem felaketinin ardından, “Bir Okul da Sen Yap” kampanyasını başlattıklarını, Halil Falyalı Yardım Vakfı Başkanı Özge Falyalı’nın da bu istek ile kendilerine geldiğini ve Ziyamet’e özel eğitim okulu yapılması için bu protokole imza koyduklarını ifade etti. Çavuşoğlu konuşmasının sonunda, eğitime verdikleri destekten ötürü Halil Falyalı Yardım Vakfı’na ve Özge Falyalı’ya teşekkür ederek, projenin hayırlı olmasını temenni etti.

Özge Falyalı ise “Her şeyin başı eğitim. Ülkemizdeki özel eğitime ve özel çocuklarımıza da bir dokunuşta bizden gelsin istedik” diyerek Çavuşoğlu’na kendilerine bu imkanı yarattıkları için teşekkür etti.

İlköğretim Dairesi olarak bizler de eğitime katacakları değerli katkıdan dolayı Halil Falyalı Yardım Vakfı’na çok teşekkür ediyoruz.