İLKÖĞRETİM DAİRESİ MÜDÜRÜ

iodadmin

1973 yılında Limasol’da doğdu. İlk öğrenimini Kurtuluş İlkokulu, Orta öğrenimini Güzelyurt Türk Maarif Koleji ve lise öğrenimini de Kurtuluş Lisesinde tamamladıktan sonra 1995 yılında Atatürk Öğretmen Koleji Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Yakın Doğu Üniversitesi, Eğitim Yönetimi, Denetimi ve Ekonomisi alanında Yüksek Lisans yaptı.

Sırasıyla Geçitkale İlkokulu, Yıldırım İlkokulu, 23 Nisan İlkokulu, Lefke İstiklal İlkokulu, Aygün İlkokulu (Sorumlu Öğretmen), Akdoğan İlkokulu ve Dikmen İlkokulunda öğretmenlik görevini sürdürdü. 2010 yılında İlköğretim Dairesinde görevlendirilerek Eğitim-Öğretim Uzmanlığı görevini yerine getirmekteyken; 2011 yılında İlköğretim Dairesi Müdür Muavini olarak görevlendirildi. 2014 yılında Kamu Hizmeti Komisyonu tarafından yapılan sınavlarda başarılı olarak, İlköğretim Dairesi Müdür Muavini kadrosuna atandı. Müdür Muavinliği görevini sürdürmekteyken üç ayrı dönemde toplam 15 ay olmak üzere İlköğretim Dairesi Müdür Vekilliği yaptı. 2019 yılının Ağustos ayından itibaren İlköğretim Dairesi Müdürü olarak atandı ve halen bu görevini sürdürmektedir.

İlkokul Öğretmenler Sendikası’nda (İLK-SEN) önce Yönetim Kurulu Üyesi, daha sonra Mali Sekreter ve en son olarak da Haysiyet Divanı Başkanlığı görevlerinde bulundu. KKTC Fenerbahçeliler Derneği’nde Genel Sekreter Yardımcılığı ve Asbaşkanlık yaptı. 2014 yılında Trafik Eğitim Parkı Yönetim Kurulunda yer aldı. Ulusal ve uluslararası birçok çalıştay, kongre, kurs ve seminerlere katılan Hakkı Başarı, evli ve 2 çocuk babasıdır.