Yeşilyurt Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu’na Ek Binalar Yapılmasına İlişkin Protokol İmzalandı

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Doğancı İnşaat Limited Şirketi arasında Lefke İlçesinde bulunan İlköğretim Dairesine bağlı Yeşilyurt Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu’na ek binalar yapılmasına ilişkin protokol imzalandı. Protokole, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu ile Doğancı İnşaat Limited Şirketi Direktörleri Oktay Önder ve Salih Tabak imza koydu.
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Toplantı Salonunda gerçekleşen imza töreninde Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı, İlköğretim Dairesi Müdürü, Bakanlık bürokratları ile Yeşilyurt Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu öğretmenleri hazır bulunurken, okulun tüm öğrencilerini temsilen Samet isimli çocuk da törene katıldı.
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, Doğancı İnşaat Şirketi Direktörlerinden Oktay Önder ve Yeşilyurt Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu Sorumlu Öğretmeni Esma İneci’nin konuşmalarının ardından, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu ile Doğancı İnşaat Limited Şirketi Direktörleri Oktay Önder ve Salih Tabak protokolü imzaladı.
Protokole göre, Yeşilyurt Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu’na yeni sınıflar, kantin, öğretmen ve öğrenci tuvaletleri, müdür, öğretmen, sekreter, bekleme ve genel amaçlı odalar inşa edilecek.
İnşa edilecek olan ek odaların tüm finansmanı Doğancı İnşaat Limited Şirketi tarafından karşılanacak. Bakanlık ise projenin yapımında kullanılacak inşaat malzemesi ve okulun tam teşekküllü hale getirilmesi için Şirket tarafından temin edilecek meşrufat ve teknik malzemenin her türlü gümrük vergisi ve fiyat istikrar fonundan muaf tutulması için gerekli yasal altyapıyı hazırlayacak.
Proje, en geç 1 Şubat 2022 tarihinde tamamlanıp eğitime başlayacak şekilde Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na teslim edilecek.