YEDİDALGA İLKOKULU, LEFKE İSTİKLAL İLKOKULU, YEŞİLYURT İLKOKULU, DOĞANCI İLKOKULU VE FİKRİ KARAYEL İLKOKULUNU ZİYARET ETTİK

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı İlköğretim Dairesi Müdürü Hakkı Başarı, bugün beraberindeki ekibiyle birlikte; Yedidalga İlkokulu, Lefke İstiklal İlkokulu, Yeşilyurt İlkokulu, Doğancı İlkokulu ve Fikri Karayel İlkokuluna ziyaretlerde bulundu. Geçtiğimiz Eğitim Öğretim Yılında bu okullarda yapılan yatırımları, okulların alt yapılarını, mevcut durumlarını ve okulların ihtiyaçlarını okul yöneticileri ile görüşerek, yerinde incelemelerde bulundu.
Yedidalga İlkokulunda yıllardır yapılması beklenen ve bu yıl yapılmasına başlanan ve devam eden istinat duvarı, çocuklar için tehlike arz eden zeminin betonlaştırılması, laboratuvar odası, ayrıca hayırsever bir vatandaşımız tarafından yapılan yeni öğretmenler odası Okul Müdürümüz Cemal Çamlıca ile birlikte yerinde incelendi.
Yeşilyurt İlkokulunda ise yapılan yenilikler ile birlikte okul öğrenci mevcudunun artması gerektiği üzerinde duruldu. Bununla birlikte gerekli önlemlerin artırılarak devam edilmesi üzerinde Okul Müdürümüz Özgür Kolaç ile görüşüldü.
Lefke İstiklal İlkokuluna bu yıl kurulan paratoner, oluşturulmaya çalışılan laboratuvar ve okulun genel yapısı ile ilgili Okul Müdürümüz Halil Çorba’dan bilgi aldı.
Doğancı İlkokulunda geçtiğimiz yıl yapılan çevre duvarı incelendi. Okulumuzun genel yapısı ve ihtiyaçları ile ilgili Okul Müdürümüz Leyla Güneş ile görüşmeler yapıldı.
Fikri Karayel İlkokulunda, geçtiğimiz yıl tadilatı yapılan bazı şube duvar ve mermerleri incelendi. Ayrıca bu yıl da tadilatı istenen okul binasının diğer kısımları belirlenerek Okul Müdürü Alpay Sezenler ile planlanan çalışmalar başlatıldı.