“Mutlu Çocuklar Anne-Baba El Kitabı” tanıtımı yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’ın eşi Sayın Sibel Tatar öncülüğünde “Ebeveynleri çocuk yetiştirme sürecinde bilinçlendirme ve ebeveynlerde çocuk gelişimi ile ilgili farkındalık yaratma” amacıyla hazırlanan “Mutlu Çocuklar Anne-Baba El Kitabı“nın tanıtımı yapıldı.

24 Mayıs 2022 Perşembe günü Cumhurbaşkanlığı Sarayı bahçesinde gerçekleştirilen tanıtıma, Milli Eğitim Bakanlığı bürokratları, İlköğretim Dairesi Müdürü Hakkı Başarı ve Müdürlüğümüze bağlı okullarımızın yöneticileri katılım sağladı.

Sibel Tatar etkinlikte yaptığı konuşmada ebeveynlere ve çocuk yetiştiren herkese, kitabın yazarları ve uzmanlarla birlikte Mutlu Çocuklar Ebeveyn Söyleşileri de düzenleneceğini bildirerek; söyleşilerin ilk olarak Güney Mesarya bölgesinde bulunan okulların velilerinin katılımıyla, Beyarmudu Belediyesi Güney Mesarya Sosyal Tesislerinde başlayacağını ve kitabın velilere ücretsiz olarak dağıtılacağını ifade etti.

Etkinlik sonunda, hazırlanan kitaplardan birer örnek Sibel Tatar tarafından Eğitim ve Kültür Bakanı adına Müsteşar Aytunç Şirket’e ve İlköğretim Dairesi Müdürü Hakkı Başarı’ya takdim edildi.