KOLEJ GİRİŞ SINAVI İLE İLGİLİ DUYURU

      Kolej Giriş Sınavı için kayıt yaptıran öğrencilerin, aday numaraları, sınava girecekleri okul ve sınav salon numaralarının listesi açıklandı.
      Öğrencilerimiz http://www.mebnet.net/…/KOLEJGIRISSINAVLARILISTESI.pdf bağlantısından aday numaraları, sınava girecekleri okul ve sınav salon numaralarını öğrenebilirler.
      Ayrıca, KGS sınavına katılacak olan öğrencilerimizin, herhangi bir aksilik yaşamamaları adına, dikkat etmeleri gereken en önemli noktalar da aşağıda belirtilmiştir.
      Sınava girişte gereken belgeler, sınav günü yanlarında olmalıdır. (Önceden kayıt yapanlar için; Sınav Giriş Belgesi ve PCR sonucunu gösteren çıktı. Online kayıt yapanlar için; Öğrenci belgesi, banka dekontu ve PCR sonucunu gösteren çıktı.)
      PCR testleri daha önceden Bakanlığımızın web sayfasında belirtilen tarih ve merkezlerde yapılacaktır. PCR test sonucu olmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır. Bu konuya hassasiyet gösterilmesi önemle rica olunur.
      Liste ile ilgili herhangi bir sorun/yanlışlık tespit edilirse, velilerimizin, Talim ve Terbiye Dairesine şahsen başvurmaları gerekmektedir.
kaynak: Talim ve Terbiye Dairesi Müdürlüğü