İSTANBUL-BAKIRKÖY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN ZİYARETİ

İlköğretim Dairesi Müdürü Hakkı Başarı, İstanbul-Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Erşahin’i ağırladı. Daha önce Başarı’yı İstanbul’da konuk eden ve ülkemize bir dizi temaslarda bulunmak amacıyla gelen Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Erşahin, Hakkı Başarı’yı makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette özellikle pandemi sürecinde Türkiye ve ülkemiz eğitimindeki son gelişmeler hakkında bilgi alış verişinde bulunularak, kardeş okul projesi ile birlikte gerçekleştirilebilecek diğer projeler üzerinde görüşüldü.
İlköğretim Dairesi tarafından hazırlanan program çerçevesinde 6 Ekim Çarşamba günü sırasıyla 9 Eylül İlkokulu, Dr. Suat Günsel Devlet İlkokulu Lefkoşa, Yakın Doğu Koleji ziyaret edildi. Daha sonra Yakın Doğu Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan Kıbrıs Araba Müzesi gezilerek, ülkemizde üretilen ve ilk yerli araba olan Günsel marka araç ile test sürüşü yapıldı.
Aynı gün Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Sayın Olgun Amcaoğlu da makamında ziyaret edilerek görüşme gerçekleştirildi. Program kapsamında, Başarı ve Erşahin’in bulunduğu ekip, 7 Ekim Perşembe günü ise Dörtyol İlkokulu ve Şht. İlker Karter İlkokulu’na giderek okul müdürlükleri ve öğretmenler ile temaslarda bulundu.
Temaslarının ardından bugün KKTC’den ayrılacak olan Erşahin, gerçekleştirilen tüm görüşme ve ziyaretlerden dolayı memnuniyetini dile getirdi.