İLKÖĞRETİM DAİRESİ ÖĞRETMENLERİ AŞILANIYOR

Koronavirüs vakalarının önlenmesi ve 2021-2022 Eğitim Yılında okulların güven içerisinde açılarak yüz yüze eğitime başlanabilmesi amacıyla, Sağlık Bakanlığı tarafından öğretmenlerin aşılanmasına yönelik program hazırlandı. Program kapsamında, İlköğretim Dairesi kadroları altında bulunan öğretmenler aşılanmaya başlandı.
16-17 Haziran 2021 (Çarşamba ve Perşembe günleri) tarihlerinde yapılacak aşıların merkezleri ve saatleri Sağlık Bakanlığı tarafından;
  • Lefkoşa Bölgesi – Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi (14.00-18.00 saatleri arasında)
  • Gazimağusa ve İskele Bölgesi – Gazimağusa Devlet Hastanesi (14.00-18.00 saatleri arasında)
  • Girne Bölgesi- Girne Dr. Akçiçek Hastanesi (14.00-18.00 saatleri arasında)
  • Güzelyurt ve Lefke Bölgesi – Cengiz Topel Devlet Hastanesi (09.00-13.00 saatleri arasında) şeklinde açıklandı.
Ayrıca, aşı bilgi sistemine kaydı olan öğretmenlere randevu SMS’i iletileceği; SMS ulaşmayan öğretmenlerin ise öğretmen olduklarına dair belgeyi veya kimlik kartlarını ibraz etmeleri kaydıyla aşılarının yapılabileceği belirtildi. Öğretmenlerin aşılanmaya başlanması ile ilgili Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, içinde bulunulan pandemi sürecinden kurtulmak adına aşılamanın çok önemli olduğuna vurgu yaparak; beklentinin aşılamanın toplum genelinde de en iyi orana ulaşması ve yeni eğitim-öğretim yılında sıkıntısız bir şekilde öğrenci ve öğretmenleri yüz yüze buluşturmak olduğunu belirtti. İlköğretim Dairesi Müdürü Hakkı Başarı dün Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne giderek aşı olmak üzere hastanede bulunan öğretmenlerle aşı öncesi ve sonrasında görüşerek sohbet etti.