İLKÖĞRETİM DAİRESİ MÜDÜRÜ HAKKI BAŞARI’NIN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Birlik ve beraberlik duygularıyla coşan ve güçlenen milli iradenin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 103. yıl dönümüne ulaşmanın heyecanıyla, bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha hep birlikte kutluyoruz.
Ancak, 6 Şubat tarihinde Türkiye’de meydana gelen ve asrın felaketi diye adlandırılan depremde hayatını kaybedenler arasında ülkemizden de pırlanta gibi sporcu öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve bazı ailelerimizin olması ve aramızdan erken ayrılışları nedeniyle derin bir üzüntü içerisinde olduğumu ve etkinliklerimizi içimiz buruk bir şekilde gerçekleştirdiğimizi de ayrıca ifade etmek isterim. Bu vesile ile tekrardan tüm kayıplarımız için Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına ise baş sağlığı ve sabırlar diliyorum.
Hepimizin de bildiği gibi Türk Milleti için bir dönüm noktası olan 23 Nisan tarihi, aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimizin teminatı olarak gördüğü çocuklara bayram olarak armağan ettiği bir gündür. Bu armağan, çocuklarımıza ve gelecek nesillere olan inancın, sevginin ve umudun en büyük göstergesidir.
23 Nisan, Türkiye ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de coşku ve sevinçle kutlanan, birlik ve beraberlik duygularını pekiştiren önemli bir gündür.
Çocuklarımız, ülkemizin geleceğini inşa edecek olanlar ve yarınlarımızın mimarlarıdır. Bizlere düşen görev, onlara en iyi eğitimi sunmak, sevgiyle ve hoşgörüyle yetiştirmek ve onları hayata en iyi şekilde hazırlamaktır. Bugün, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde her bir çocuğumuzun, eğitim haklarına eşit ve adil bir şekilde sahip olması ve daha aydınlık yarınlara ulaşabilmesi için fedakar öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimizle birlikte çalışıyoruz. Öğrencilerimizin başarılarını, gelişimlerini ve mutluluklarını görmek, bizim için en büyük gurur kaynağıdır.
23 Nisan’da, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye’nin dört bir yanında kutlamalar yapan çocuklarımızın neşesi, bizlere ve gelecek nesillere de enerji ve umut verecektir.
Bu vesileyle, her bir çocuğumuzun başarılı, mutlu ve huzurlu bir geleceğe adım attığı bir dünya dileğiyle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı bir kez daha kutluyor, bu anlamlı günün tüm çocuklarımıza ve milletimize sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini dilerim.
Sevgi ve saygılarımla…