HASPOLAT GÜLEN TÜFEKÇİ İLKOKULU İÇİN İMZALAR ATILDI

Bakanlığımız ile Tüfekçi Ltd. arasında Haspolat’a yeni ilkokul binası inşaatına ilişkin protokol imzalandı.

Protokole, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile Tüfekçi Ltd. Direktörü Hüseyin Tüfekçi ile eşi Gülen Tüfekçi imza koyarken, Çavuşoğlu’na Bakanlık Müsteşarı Aytunç Şirket, İlköğretim Dairesi Müdürü Hakkı Başarı, Haspolat İlkokulu Müdürü Hatice Kuluma, bakanlığın diğer bürokratları eşlik etti.

Tüfekçi Ltd. Mühendisleri tarafından hazırlanan okul planlarının sunumunun ardından yeni okul protokolüne imzalar atıldı.

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Haspolat’a yeni okul yapılması noktasında düşüncelerinin olduğunu ve Tüfekçi ailesinin bu düşünceyle kendilerine ulaştığını belirterek, hazırlanan projenin kendileri için çok değerli olduğunu belirtti.

“6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketi sonrası okullarımızın yenilenmesinin, tadil edilmesinin ve çağdaş okulların ülkeye kazandırılmasının zorunluluk ve ihtiyaç olduğu da açıkça ortaya çıkmıştır.” diye konuşan Çavuşoğlu, bu kapsamda “Bir Okul da Sen Yap” kampanyasını başlattıklarını açıklayarak, Tüfekçi ailesine teşekkürlerini iletti.

Tüfekçi Ltd. Direktörü Hüseyin Tüfekçi ve Gülen Tüfekçi ise yaptıkları konuşmada, iş bölgesi olarak Haspolat’ta bulunduklarını, Haspolat’ın nüfusunu, çocukların ve ailelerin yapısını bildikleri ifade ederek, bu çocuklara dokunmak için yeni bir okul yapma kararı aldıklarını söyledi.

“Bu çocuklar bizimdir ve geleceğimizdir.” diye konuşan Tüfekçi ailesi, aldıkları karar doğrultusunda yola çıktıklarını ve kalıcı bir eser bırakacak olmaktan dolayı onur ve mutluluk duyduklarını ifade etti.

İlköğretim Dairesi olarak bizler de eğitime sağlayacakları değerli katkıdan dolayı Tüfekçi Ltd.”ye çok teşekkür ediyoruz.