EĞİTİM MATERYALLERİNİ TAŞIYAN 14 TIR ÜLKEMİZE GELDİ

“Türkiye-KKTC El Ele Eğitimde Daha İleriye” Projesi çerçevesinde geçtiğimiz gün Ankara’da düzenlenen tören ile KKTC’ye gönderilen ve 14 tır tarafından taşınan eğitim-öğretim malzemeleri, bugün Gazimağusa Limanı’ndan ülkemize giriş yaptı.
Gelen tırları Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, Bakanlık ve bazı Elçilik bürokratları karşıladı.
Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Türkiye ve KKTC arasında yürütülen iş birliği çerçevesinde Türkiye’nin her türlü desteği vermesinden duyduğu mutluluğu dile getirerek; Türkiye’den gelen ve içerisinde 750 akıllı tahta ve diğer eğitim araç-gereçleri bulunan malzemelerin yarından itibaren okullara dağıtılmaya başlanacağını ve bu durumdan büyük bir sevinç duyduğunu ifade etti.
Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ise Türkiye’nin KKTC’siz, KKTC’nin de Türkiyesiz olamayacağına vurgu yaparak “Biz birlikte güçlüyüz, bu coğrafyada iki Türk devleti var. Bu iki Türk devleti yan yana, omuz omuza yaşayacaktır.” şeklinde konuştu.
İlköğretim Dairesi olarak bizler de okullarımızda verilen eğitimin,
etkinliğini ve verimini çok büyük ölçüde artıracak olan bu malzemelerin okullarımıza ulaştırılacak olmasından dolayı büyük heyecan içerisindeyiz.
Çocuklarımızın gelişimleri için eğitimimize yapılan her olumlu katkının çok büyük önem taşıdığı bilinciyle söz konusu proje kapsamında, öğrencilerimize bu büyük katkıyı sağlayan tüm Türkiye Cumhuriyeti yetkililerine İlköğretim Ailesi olarak çok teşekkür ederiz.