DR. SUAT GÜNSEL DEVLET İLKOKULU LEFKOŞA EĞİTİM VERMEYE HAZIR

Yakın Doğu Oluşumu tarafından “Altı İlçeye Altı Okul” projesi kapsamında, beş buçuk ay önce Gönyeli Bölgesinde temelleri atılan ilkokul binasının yapımı tamamlandı. Dr. Suat Günsel Devlet İlkokulu Lefkoşa’nın, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı İlköğretim Dairesine teslimi ve açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi.
Eylül ayında hizmet vermeye başlayacak olan okulun teslim ve açılış törenine, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ersan Saner, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, Sağlık Bakanı Ünal Üstel, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Koral Çağman, Sivil Savunma Teşkilat Başkanı Atilla Karaca, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığının tüm bürokratları ve çok sayıda davetli katıldı.
Törende sırasıyla Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, Başbakan Ersan Saner ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel okulun sembolik gümüş anahtarını, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu’na teslim etti. Amcaoğlu’nun da Günsel’e hediye takdiminden sonra tüm katılımcılar tarafından okul binası gezildi.