BÖLGE TEMSİLCİ MÜDÜRLERİMİZLE 23 NİSAN KUTLAMA PROGRAMI HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Bu yıl kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının Kutlama içeriği ile ilgili 24 Mart 2022, Perşembe günü Milli Eğitim Bakanlığımızda bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Toplantı, İlköğretim Dairesi Müdürü Hakkı Başarı başkanlığında,  Dairemize bağlı devlet okullarımızda iletişimi ve koordinasyonu sağlamak amacıyla bölgesel olarak oluşturduğumuz 12 bölge temsilcisi müdürünün katılımıyla gerçekleşti.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının bu yıl 18-23 Nisan 2022 tarihleri arasında hafta boyunca farklı etkinliklerle yeniden bayram havasında ve öğrencilerimizin sosyalleşmesine de imkân sağlanacak şekilde coşkuyla kutlanması planlandığını, ancak alınan kararların Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulunun alacağı güncel kararlar çerçevesinde gerekirse tekrar değerlendirileceği bilgisi verildi.
Okullarda yapılacak 23 Nisan Törenleri, kortej yürüyüşleri, resmî ziyaretler, ilçelerde yer alacak resim sergileri ile ilk kez yapılacak olan ve geleneksel hale getirilmesi planlanan “Sprint Yarışması” hakkında bölge temsilci müdürlerine bilgi verilerek görüşleri alındı. Toplantı sonunda Daire Müdürümüz, toplantıya katılan ve görüşleri ile katkıda bulunan değerli müdürlerimize teşekkür etti.