“BİR OKUL DA SEN YAP” KAMPANYASI KAPSAMINDA HALİL FALYALI YARDIM VAKFI TARAFINDAN ZİYAMET’E YAPILACAK OLAN “HALİL FALYALI ÖZEL EĞİTİM VE İŞ EĞİTİM OKULU”NUN TEMELİ TÖRENLE ATILDI

Törene Başbakan Ünal Üstel, Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, Erenköy-Karpaz Belediye Başkanı Hamit Bakırcı, Mehmetçik-Büyükkonuk Belediye Başkanı Fatma Çimen Tuğlu, Falyalı ailesi, bazı milletvekilleri, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.
Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Konuşmaların ardından protokolün katılımıyla düğmeye basılarak, temel atıldı.
2 bin 634 metrekarelik bir alan içinde konumlanacak olan okul binası, 650 metrekare kapalı alandan oluşacak. Bina oturum alanı ise, açık teraslar dahil 770 metrekare olacak.
Okulun idari binası birinci katta, sınıflar, atölyeler, bekleme odaları ve mutfağın bulunacağı odalar ise zemin katta yer alacak.
Okulda, 11 sınıf, 2 atölye, öğrencilerin yaşam becerilerini geliştirmesi için çok amaçlı mutfak, çok amaçlı salon, rehber öğretmen odası, bekleme odaları ve 410 metrekare iç avlu olacak.

Bina tamamlanınca Ziyamet Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu buraya taşınacak.