Alsancak Mare E Monte Yardım Derneğinin Alsancak Anaokuluna Televizyon Bağışı

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Sayın Olgun Amcaoğlu ve İlköğretim Dairesi Müdürü Sayın Hakkı Başarı, Alsancak Anaokulundaki Alsancak Mare E Monte Yardım Derneğinin ‘her sınıfa bir televizyon bağış’ etkinliğine katıldılar. Bu etkinlikte Alsancak Belediye Başkanı Sayın Fırat Ataser ve Alsancak Mare E Monte Yardım Derneği yetkilileri de hazır bulundular.
Okulumuza bağışlanan televizyonların 4 tanesi yardım derneği, 2 tanesini de yakın bir tarihte talihsiz bir kaza sonucu hayatını kaybeden derneğin faal üyesi Leyla Hanımın eşi Criegan Chrystie ve uzman psikolog Gizem Yeşil Dirisu taraflarından bağışlamıştır.
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Sayın Amcaoğlu, katkı koyan herkese teşekkür ederken, eğitime belediyelerin ve yardım derneklerinin destek vermesinin önemine vurgu yaptı.
Ziyaret sırasında, İlköğretim Dairesi ve Alsancak Belediyesi işbirliği ile okulun kapalı etkinlik salonunun yenilenen zemini yerinde incelendi. Alsancak Anaokulu müdürü Serkan Mutluoğlu ve öğretmenleri ile bir araya gelen Sayın Başarı, pandemi sürecinde eğitim öğretim faaliyetleri konusunda yönetici ve öğretmenlerden bilgi alarak, onların bu süreçteki çalışmalarından dolayı teşekkür etti, başarılar diledi.