LEFKOŞA OKULLARININ YENİ KAPSAM BÖLGELERİ ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

2021-2022 Öğretim Yılında eğitime açılması hedeflenen Dr. Suat Günsel Devlet İlkokulu Lefkoşa’ya hangi bölgelerden öğrencilerin kayıt alınacağı ile ilgili çalışmalar başlatıldı. Çevre okullardaki öğrenci yoğunluğunu azaltmak, eşit ve sağlıklı bir şekilde öğrenci sayısı dağılımlarının yapılabilmesi amacıyla İlköğretim Daire Müdürü Hakkı Başarı başkanlığında geçen hafta iki kez toplantı gerçekleştirildi. Toplantılara, Müdür Muavini Selim Özmenek, Eğitim Uzmanı Nihat Ekizoğlu, Gönyeli İlkokulu Müdürü Rağıp Öztüccar, 9 Eylül İlkokulu Müdürü Hakan Özsaygın, Gelibolu İlkokulu Müdürü Gökmen Bolkan, Necati Taşkın İlkokulu Müdürü Feray Konti ve Şht. Yalçın İlkokulu Sorumlu Öğretmeni Mustafa Eriç katıldı.

Yeni okul ile çevre okulların bulunduğu harita üzerinde, sokak ve caddeler ile ilgili detaylı bir çalışma yapılarak, ilgili okulların kapsam bölgeleri üzerinde okul müdürlerinin görüşleri alındı.

İlköğretim Daire Müdürü Hakkı Başarı, Müdür Muavini Selim Özmenek ve Eğitim Uzmanı Nihat Ekizoğlu dün de, inşaatı devam eden Dr. Suat Günsel Devlet İlkokulu Lefkoşa okulunun bölgesine giderek, kapsam bölgesi sınırlarını yerinde inceledi.